Poznaj 5 drzew i krzewów, które warto mieć w swoim ogrodzie

Zachwycają o każdej porze roku, wyciszają, pomagają nabrać dystansu i łagodzą stres. Odpowiednio zadbane drzewa i krzewy odpłacają się niezwykłą urodą, fantastyczną zmiennością i jednocześnie – kojącym spokojem. Planując przestrzeń warto zadbać o ich sąsiedztwo. Mogą stanowić nowy wymiar piękna. Poznaj 5 pięknych i niezwykłych roślin, dzięki którym Twój ogród stanie się jeszcze piękniejszy i pełniejszy.    

Głóg szkarłatny

Głóg szkarłatny

Gęste korony Głogu szkarłatnego (Crataegus coccinea) to piękna, długowieczna ozdoba ogrodów. Wysoka odporność na mrozy, letnie okresy suszy, a nawet krótkie podtopienia, podnosi jego atrakcyjność w zastosowaniach ozdobnych. Doskonale znosi także miejski klimat, a dzięki podatności na formowanie wspaniale sprawdza się w formie żywopłotów. Białe kwiaty wiosną, czerwone owoce we wrześniu i piękne szkarłatno-rubinowe liście zapewniają wyjątkowy efekt wizualny! Głóg szkarłatny dostępny jest także w Madeinforest.pl .

Ostrokrzew karbowany

Ostrokrzew karbowany

Wielowiekowa, pochodząca z Chin, sztuka bonsai pozwala kształtować także większe od charakterystycznych miniatur drzewa – makrobonsai. Wdzięcznym obiektem takich zabiegów jest wieczniezielony Ostrokrzew karbowany (Ilex crenata) – drzewo o drobnych liściach i gałęziach. Zjawiskowo uformowany stanowi piękne uzupełnienie ogrodu.U nas dostępny jest kilkunastoletni okaz, formowany od samego początku i wielokrotnie szkółkowany – gotowy do ozdobienia nowego, wyjątkowego miejsca.

Modrzew europejski

Modrzew europejski (LARIX decidua) to długowieczne drzewo o ażurowej koronie z igieł o ciekawym wybarwieniu – od jasnozielonego wiosną do intensywnej, jesiennej żółci; uroku dodaje ozdobna kora. Szybko rosnący, odporny na miejskie zanieczyszczenia, całkowicie odporny na mróz w naszym klimacie i doskonale poddający się formowaniu – modrzew stanowi przepiękną ozdobę ogrodów i parków. W Madeinforest.pl oferujemy piękne modrzewie o rozmiarze 3, 4 a nawet 7 metrów, wielokrotnie szkółkowane. Tatrzański urok dla Twojego ogrodu .

Sosna himalajska

Sosna himalajska

Przepiękna korona złożona z długich, zwisających igieł o niebieskawej barwie, sprawiającej wrażenie srebrnej poświaty. Taki efekt przynosi ozdobna forma sosny himalajskiej, która bardzo dobrze odnajduje się w polskim klimacie. Ta szybko rosnąca sosna często stosowana jest jako soliter w ogrodach, a jej dodatkową ozdobą są piękne szyszki i wydzielane przez nią olejki eteryczne. Uroda Pinus wallichiana dostępna jest również w Madeinforest.pl . Oferujemy drzewa wieloletnie, wiele razy szkółkowane!

Leszczyna południowa

Leszczyna południowa

Pełna uroku leszczyna południowa (Maxima) 'Purpurea’ przez cały sezon ozdabia ogród purpurową okrywą liści, które jesienią przechodzą w szkarłatną czerwień. Przepięknie komponuje się z krzewami o zielonych lub żółtych liściach, doskonała także na żywopłoty dzięki temu, że dobrze znosi cięcie. Choć uprawiana w celach ozdobnych, może także wytwarzać smaczne owoce w postaci orzechów laskowych.