U NAS KUPUJESZ CZAS

W naszym sklepie znajdą Państwo dorosłe, wieloletnie drzewa, które mają nawet  kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Oferujemy bardzo dużą ilość gatunków i odmian o wysokości aż do 12-tu metrów, z obwodem pnia do 100 cm, szerokości korony do 7 – 8 metrów, ważące do kilku ton.

Od malutkiej sadzonki przez te wiele lat były uprawiane z myślą o tym, by móc je później bezpiecznie przesadzić. Wiele razy szkółkowane przez wyspecjalizowane szkółki, by wykształciły skupiony, silny system korzeniowy z dużą ilością drobnych korzeni.

Przedstawione gatunki i odmiany to tylko część naszej oferty. Jeśli nie znaleźli Państwo poszukiwanego drzewa prosimy wysłać zapytanie na adres: info@madeinforest.pl 

Przedstawione gatunki i odmiany to tylko część naszej oferty. Jeśli nie znaleźli Państwo poszukiwanego drzewa prosimy wysłać zapytanie na adres:   http://madeinforest.pl/kontakt  

Drzewa i krzewy decydują o charakterze ogrodu. Spełniają różne funkcje.

Wybierając drzewa ozdobne do ogrodu należy uwzględnić optymalne warunki, które będą sprzyjały ich rozwojowi – żyzną glebę, nasłonecznienie lub zacienienie. Przez zakupem koniecznie trzeba wziąć pod uwagę ich ostateczną szerokość i wysokość.e funkcje: dzielą przestrzeń w ogrodzie, odgradzają od sąsiadów (czasami uciążliwych), w upalne dni zapewnią orzeźwiający cień, chronią przed silnym wiatrem, kurzem, nadmiernym hałasem a poprzez pochłanianie dwutlenku węgla poprawiają skład powietrza. Typowe drzewo absorbuje średnio 1 tonę dwutlenku węgla na każdy metr sześcienny przyrostu i produkuje przy tym 727 kg życiodajnego tlenu. Do drzew dostarczających największe ilości tlenu należą: buk pospolity (1,1 kg), klon (1,1 kg), robinia akacjowa (1,1 kg), wierzba krucha i dąb (0,8 kg), lipa i jesion (0,7 kg).

Urządzając ogród warto przemyśleć dobór roślin biorąc pod uwagę pory roku. Przyjemnie jest cieszyć oczy przez cały rok. Wiosną pięknie wygladają drzewa owocowe, magnolie a także kwitnące derenie. Latem zachwycają róże, hortensje, bambusy czy buki. Jesień zdecydowanie należy do wszystkich drzew zmieniających ubarwienie: klonów, dębów ale także trzmieliny, ambrowca czy grójecznika. Zimą na plan pierwszy wysuwają się wszystkie rośliny zimozielone, zwłaszcza iglaki. To one sprawiają, że mimo zimy ogród nadal wygląda atrakcyjnie.

Drzewa ozdobne do ogrodu mają różne wymagania. Część jest mrozoodporna, będzie dobrze się czuła w każdej części naszego kraju. Inne, szczególnie te, których ojczyzną są kraje o znacznie cieplejszym klimacie niż nasz, potrzebuje łagodniejszego klimatu, sprawdzą się na zachodzie i północy Polski.

Wiele drzew i krzewów, np. bambusy, zyskuje na atrakcyjności kiedy rosną w grupie. Inne to indywidualiści, najlepiej będą prezentować się samodzielnie np. surmia bignoniowa.

O wyborze gatunku decyduje: wielkość, kwiaty, kolor, faktura, kształt liści, kora i dekoracyjność.
Bardzo ozdobnymi drzewami są magnolie. Aktinidia pstrolistna ma dwukolorowe, zielono-różowe liście. Klon pensylwański ma ozdobną, pionowo paskowaną korę, która przyciąga uwagę i stanowi niemałą atrakcję praktycznie przez cały rok. Pięknotka Bodiniera 'Profusion' ma niezwykle dekoracyjne, fioletowe owoce.

Różnorodność drzew i krzewów jest imponująca. Wiele z nich znajdziecie w naszym sklepie.


Pokazuje 1 - 48 z 48 elementów